Щоб було зручніше переглядати сайт, будь-ласка поверніть свій пристрій у горизонтальне положення.

Приємного користування :)
Гаряча лінія0-800-308-405
До переліку рекомендацій

Зручна кухня допомагає нам жити

Практика показує, що розумне планування кухні дозволяє заощадити до 30% часу. В правильно підібраному трикутнику відстані між його вершинами зведені до мінімуму, що забезпечує зручний доступ до всіх потрібних предметів і не створює тісняви. Радимо уникати планування, в якому ускладнюється рух всередині трикутника.


Ще до початку ремонту необхідно врахувати наступні моменти:

 • Не розташовуйте плиту та мийку поруч: вода з вогнем, як відомо, не дружать, а бризки, які потрапили на розпечені конфорки або відкрите полум'я, досить небезпечні.
 • Мийка — це центр активності кухні. В ідеальному варіанті мийка повинна знаходитися в центрі робочого трикутника.
 • Витяжку обов'язково розташовують у зоні приготування, тобто там, де знаходиться плита, духовка та мікрохвильова піч.
 • Кухонна плита має бути розміщена ближче до обіднього столу.
 • Зона підготовки продуктів — головна робоча поверхня на кухні. Вона повинна розташовуватись між мийкою та плитою.
 • Холодильники та морозильники розташовуються по кутках кухні, щоб не розривати робочу поверхню на окремі невеликі ділянки та мати до них вільний доступ.
Якщо ваша кухня досить велика, її робочу і обідню зони варто чітко розділити. Найпростіший спосіб такого поділу — різні покриття підлоги. Але є й більш оригінальні варіанти. Якщо ви підіймете робочу зону, зробивши підлогу трохи вищою, вийде невеликий подіум. Також у якості роздільної смуги можна використовувати трохи спущену навісну стелю з галогенними лампочками.


Після того як Ви спланували розміщення всіх зон кухні, можна починати здійснення задуманого. При цьому слід чітко дотримуватися наступної послідовності в етапах роботи.


Електропроводка
На першому етапі радимо чітко спланувати і провести роботи, які стосуються електропроводки. Невдало розташовану трубу завжди можна закрити декоративним карнизом. А от невдало розташовані розетки і погане освітлення можуть завдати чимало неприємностей. Розетки в кухні краще робити закритими і розташовувати трохи вище рівня робочого столу. Так і дотягнутися до них буде простіше, і вода з пилом не потраплять до них. Варто завчасно подумати про розташування світильників. Ретельно продумайте освітлення всієї робочої зони кухні: мийки, обробного столу, плити. Один світильник, який гордо стирчатиме зі стелі, проблему не вирішить. Варто вам повернутися до нього спиною, і тінь від Ваших могутніх плечей впаде на батон, який Ви ріжете.


Вентиляція
На вентиляції в кухні економити не можна. Закопчена стеля і потемнілі стіни, як у середньовічному трактирі — теж стиль, але навряд чи Ваш. Вихід є — продумана вентиляція і гарна витяжка. Наприклад, купольні витяжки всмоктують брудне повітря і через систему гарних колінчастих труб згори виводять його у вентиляцію. За тим самим принципом діють і вбудовані пласкі витяжки. Вони зручні в тому випадку, якщо вентиляційний отвір далеко. Відвід повинен бути довгим, оскільки це дозволяє заховати труби в шафці. Потужність будь-якої витяжки розраховують, виходячи з обсягів приміщення.


Стеля
Стеля на кухні має відповідати двом вимогам: ви повинні мати змогу мити її і вона має бути відносно вологостійкою, оскільки вологість на кухні зазвичай підвищена, а від кіптяви повністю не рятує жодна витяжка. Розглянемо матеріали, які відповідають цим вимогам.


 1. Плитка для стелі з пінополістиролу. Якщо Вам потрібен швидкий та дешевий ремонт, це найоптимальніший варіант. Перевага такого покриття в тому, що воно потребує мінімального вирівнювання стелі, оскільки завдяки своїй товщині та еластичності відмінно ховає усі дефекти. У такого покриття лише один недолік — непрезентабельний зовнішній вигляд.
 2. Пластикові панелі та рейкові стелі. За своїми характеристиками вони схожі, а відрізняються лише зовнішнім виглядом і ціною. Пластикові панелі та рейкові стелі відносять до підвісних стель. Вони не потребують підготовки поверхні базової стелі, є можливість провести комунікації над підвісною стелею, встановити точкові світильники та вентиляцію, крім того, таку стелю можна швидко змонтувати. Недоліків у такої стелі небагато: вони віднімають у висоти кухні приблизно 7 см та надають приміщенням офісного вигляду.
 3. Гіпсокартонна стеля. Ця стеля, як і попередній вид стельового покриття, має властивості поглинання звуку. Вона не вимагає підготування базової поверхні, над нею також можна прокладати комунікації, вбудовувати світильники та вентиляцію. Відрізняється цей вид оздоблення стелі тим, що потребує шпатлювання та фарбування.
 4. Класична поштукатурена та прошпакльована стеля. Це один з найбільш трудомістких та складних видів оздоблення стелі. Але для багатьох квартир — це єдине прийнятне рішення. Для спрощення завдання Ви можете обклеїти стелю вологостійкими шпалерами під фарбування. Таким чином Ви зможете уникнути трудомісткої та дорогої шпаклівки «під фарбування» та зекономити на використанні армуючих матеріалів (серп'янки, склохолсту).
 5. Натяжні стелі. Вони дуже швидко монтуються, мають ефектний зовнішній вигляд. Крім того, існує великий вибір фактур та кольорів натяжних стель. Серед мінусів можна назвати зменшення висоти кухні на 8 — 10 см та неможливість самостійно змінювати місце розташування світильників, оскільки отвори для них вирізаються під час монтажу за вашою схемою. У разі пошкодження такої стелі немає можливості зашпаклювати та зафарбувати місце пошкодження.
Підлога
Вибираючи покриття для кухні, потрібно бути надзвичайно прискіпливим. Як не сумно, найбільш практичне покриття для підлоги — плитка, хоч вона «на дотик ноги» досить холодна і незатишна. Паркет в кухні неприпустимий, тому що від надмірної вологи він швидко псується. Ламінат або хороший лінолеум в робочій зоні кухні завжди значно зручніший. Якщо в кухні поєднані обідня і робоча зони, варто вибрати змішаний варіант. Наприклад, плитка в робочій зоні і паркет — в обідній.


Стіни
Кухня — найтепліше приміщення в будинку: пар з каструлі, тепло розігрітої духовки, киплячий чайник. Тому до стін вимоги високі: щоб милися, щоб нічого не забивалося у заглиблення у високохудожньому орнаменті, щоб не вбирався запах. Так само, як і в ситуації з підлогами, покриття стін в робочій зоні може відрізнятися від обідньої. Варіантів покриття робочої стіни в кухні декілька: фарбування, плитка, фальшпанель.


На думку багатьох людей, одним з найкращих рішень для оздоблення стін на кухні буде напівматова водоемульсійна фарба.


І для цього є одразу декілька причин:
 • вона добре миється, стійка до стирання
 • стійка до вологи
 • зручна для дизайну, оскільки дозволяє використовувати поєднання декількох кольорів
 • екологічно чиста
 • паропроникна (завдяки цьому стіни «дихають»)
 • дозволяє швидко поновити стіни у разі необхідності
Серед недоліків можна виокремити лише два моменти. Це відносно висока ціна і високі вимоги до підготовки стін. Стіни в цьому випадку повинні бути винятково рівними і гладкими, а на завершальній стадії підготовки стін повинна використовуватися дрібнодисперсійна шпаклівка.


Одним з альтернативних варіантів оздоблення стін на кухні може стати обклеювання склошпалерами під фарбування. Цей спосіб не вимагає ретельної попередньої обробки стін і позбавить поверхню від тріщин на багато років. Втім, в цьому є один недолік: такі стіни дуже погано миються через сітчасту фактуру поверхні.


Мабуть, найбільш класичний і естетичний спосіб покриття робочої стіни — це викласти її плиткою. При цьому зовсім не обов'язково викладати плиткою всю стіну. Досить зробити невеликий робочий «фартух» в зоні приготування їжі. Кахельний фартух розраховують виходячи із загального планування, розташування меблів і кухонної техніки. Дрібна плитка теплих тонів візуально збільшує площу стін. Фартух зазвичай кладуть перед фарбуванням стін або обклеюванням шпалерами. Але якщо Ви збираєтеся встановити в кухні меблі з вбудованою технікою, фартух радимо викласти вже після встановлення меблів. Так буде простіше уникнути відстані між стіною і меблями.


Фальшпанель в робочій зоні. Такі панелі вельми зручні. Їх виготовляють з дерева, пластика і скла. Основна вимога до матеріалу фальшпанелі — це підвищена стійкість до зношення та вологостійкість. Такі панелі можуть кріпитися безпосередньо до стіни або до кухонних меблів.


Добре подумайте, обираючи колір своєї кухні. Теплі тони сприяють гарному апетиту, а холодні — його знижують.


Сподіваємося, наші поради допоможуть вам передбачити всі тонкощі планування і дозволять уникнути можливих незручностей у майбутньому. Шукайте варіанти. Вдалих Вам рішень!