Щоб було зручніше переглядати сайт, будь-ласка поверніть свій пристрій у горизонтальне положення.

Приємного користування :)
Гаряча лінія0-800-308-405
До переліку рекомендацій

Будівництво відкритого басейну

З чого ж починається будівництво басейну? Початковим етапом є вибір місця і будівництво бетонної чаші басейну (головного елемента), яка незалежно від форми і розмірів повинна бути перш за все водонепроникною. Її спорудження — це багатоопераційний технологічний процес взаємопов'язаних між собою окремих видів будівельних робіт. Виривається котлован, потім у ньому готується основа чаші басейну з шару щебеню, який заливається бетонною стяжкою. На стяжці монтується армуючий каркас, а далі встановлюється опалубка. За цим йде заливка чаші бетоном. Зупинимося на основних етапах спорудження чаші басейну. Для облаштування чаші потрібна модифікована бетонна суміш, яка дозволяє підвищити легкість укладання, щільність і водонепроникність структури бетону, знизити ймовірність утворення «холодних швів», раковин. Для цього рекомендується домішок Ceresit CC 92. Наступним етапом є змащення опалубки. В цьому випадку можна застосувати Ceresit Ceros 75-1 або Polyrelease, що дозволить отримати гладку й рівну поверхню, яка не вимагає спеціальної підготовки під гідроізоляцію та оздоблення. Якщо виконання бетонних робіт ведеться ще й у зимовий період, незамінним буде протиморозний домішок Ceresit CC 72. Це дозволить не зупиняти будівельний процес навіть за температури до −10 ° С.

gidro pool.jpg


Якщо чаша басейну вже виконана, але внутрішня поверхня стін і дна не відповідає нормам, для їхнього доведення до кондиції слід скористатися системою ремонтних сумішей, за допомогою яких можна:

  • захистити від корозії арматуру і створити адгезійний шар між попереднім і новим бетоном епоксидною композицією Ceresit CD;
  • залежно від стану руйнувань і ступеня відхилень поверхні від вертикалі і горизонталі відремонтувати або вирівняти бетонну поверхню полімерцементними сумішами Ceresit CD 22 (грубозерниста з розміром часток до 2 мм) і Ceresit CD 23 (дрібнозерниста з розміром часток до 1мм);
  • зашпаклювати тріщини, каверни та комунікаційні отвори сумішшю Ceresit CX 5, яка має властивості до розширення;
  • залежно від виду обробки басейну загладити бетонну поверхню шпаклювальною сумішшю з дисперсним армуванням мікро-волокнами — Ceresit CD 24.
gidro pool-2.jpg

Після завершення приготування, починайте один з найбільш відповідальних етапів — облаштування гідроізоляції. Насамперед, це стосується зовнішньої поверхні чаші. На цій ділянці робіт краще всього використовувати бітумно-полімерні мастики або самоклейкі плівки. Технологія облаштування гідроізоляції досить проста: на очищену від пилу, бруду та інших речовин поверхню наноситься шар ґрунтовки, а після її висихання — гідроізоляційне покриття. В даному випадку найбільш ефективні самоклейкі плівки Ceresit ВТ 12, Ceresit ВТ 21 або Ceresit ВТ 85. Дуже важливо вибрати такі гідроізоляційні матеріали, які здатні перекрити мікротріщини в бетоні. А також передбачити комплекс додаткових конструктивних заходів у місцях їх прогнозованого утворення — кутах, місцях дотику і т.п. Усі необхідні властивості для забезпечення надійної гідроізоляції басейну мають двокомпонентні еластичні полімерцементні матеріали Ceresit CR 66 і Polyflex, здатні перекривати тріщини з розкриттям 0,5-0,75 мм, не порушуючи водонепроникність.

Для гідроізоляції невеликих басейнів застосовують комбінований метод, при якому всі місця дотику, кути і виступаючі частини гідроізолюються еластичними покриттями Ceresit CR 66 і Polyflex, а основний масив стін і підлоги — жорсткою гідроізоляційною сумішшю Ceresit CR 65.

У місцях локалізації інтенсивних деформацій (кути дотиків, тріщини, «холодні» шви і т.п.) задля забезпечення водонепроникності використовується герметизуюча стрічка Ceresit CL 52 завширшки 12 см, наклеювана за допомогою еластичної гідроізоляційної композиції Ceresit CR 66 або Polyflex, для надійного захисту від протікання.

Після проведення усіх гідроізоляційних робіт можна сміливо переходити до облицювання. У якості облицювальних матеріалів, як правило, використовуються керамічна плитка або скломозаїка. Тип облицювального матеріалу, як правило, визначає вибір клею та затирки для швів. Якщо для облицювання обрана керамічна плитка, використовують еластичний водо- і морозостійкий клей на полімерцементній основі Ceresit CM 117 або Ceresit CM 17, а затиркою для швів служать гідрофобні, морозостійкі і водонепроникні композиції на полімерцементній основі Ceresit СЕ 43 або на епоксидній основі Ceresit СЕ 44 . Під час облицювання басейну скломозаїкою рекомендується полімерцементна клейова композиція Ceresit CM 115.

gidro pool-3.jpg


На практиці з цією метою найчастіше застосовують більш дорогі, але й більш надійні епоксидні клеї, наприклад Ceresit CU 22, а також епоксидні затирки Ceresit СЕ 47 і Ceresit СЕ 48. Після того, як чаша басейну готова, облаштовують прилеглі приміщення (кімнати відпочинку, сауни, душові тощо), а також прокладають обхідні і пішохідні доріжки з підлогами, які підігріваються. Головне для теплої підлоги — високоякісна стяжка. Однорідну за товщиною, не розшаровану, стійку до тріщин стяжку можна укласти за допомогою розчинної суміші Ceresit CN 178, яка швидко твердне. Якщо ви бажаєте зробити дизайн басейну максимально оригінальним, використовуйте в його оформленні будь-які аксесуари: штучні і живі дерева, траву, піщані стежки, скульптури, різні стилізовані елементи.