Щоб було зручніше переглядати сайт, будь-ласка поверніть свій пристрій у горизонтальне положення.

Приємного користування :)
Гаряча лінія0-800-308-405
До переліку рекомендацій

Підлога, яка сама вирівнюється

Підлога, яка сама вирівнюється — це суміш цементу, натуральних мінеральних наповнювачів з комплексом хімічних домішків, яка служить для вирівнювання та нівелювання основ і бетонних покриттів. Таку суміш можна використовувати під декоративні покриття: лінолеум, плитку, паркет. Основні переваги — це підвищена зносостійкість, низька усадка, стійкість до стирання.


pol 2.jpg


Для початку коротко розглянемо весь перелік робіт з підлогами, які самі вирівнюються. У першу чергу очистіть основу від пилу, бруду, масляних, жирових плям і іншого будівельного сміття, видаліть усі неміцно закріплені ділянки. За добу до початку робіт слід почати підготовчі роботи: закласти всі шви, стики і тріщини. Перед початком необхідно заґрунтувати підготовану поверхню. Основи, які мають високу здатність до вбирання, не завадить заґрунтувати декілька разів. Адже ґрунтовка запобігає швидкій віддачі води з наливної підлоги в основу і перешкоджає утворенню повітряних бульбашок на поверхні. Важливим етапом є підготовка основи. Для початку розглянемо роботи з облаштування прошарків.

Прошарки використовуються в конструкції підлог в дуже тонких шарах від 0,5 до 15 мм, тобто працюють з основою як єдина конструкція. Тому технічні характеристики - адгезія, міцність на вигин, стійкість до тріщин, усадка, міцність на розрив поверхневого шару - є визначальними для забезпечення їх надійної роботи. У той же час, без належної підготовки поверхні основи під укладання покриттів, які самі вирівнюються, навіть унікальні характеристики цих матеріалів не зможуть забезпечити надійність конструкції підлоги. Під час застосування сумішей, які самі вирівнюються, використовується наступна технологія:

  • Перед прийняттям рішення щодо використання суміші для вирівнювання основ, в першу чергу визначається їх стан: це міцність на стиск, яка визначається неруйнівними методами, наприклад, молотком Шмідта, приладом РІ-РІ (продряпування) та інш.
  • Оцінивши міцнісні характеристики основи, визначивши ступінь відхилення від горизонтальної поверхні, знаючи матеріал, який буде застосовуватися в якості покриття, обирається матеріал для створення прошарку. Марки Ceresit надають широкий вибір сумішей, які самі вирівнюються. Залежно від міцності стяжки, покриття, яке буде застосовуватися, за прошарком і часом його укладання, Ви зможете підібрати більш відповідну для себе суміш. Якщо основа гладка, перед укладанням суміші, яка сама вирівнюється, їй необхідно надати шорсткості, а за наявності на поверхні цементного «молочка», його необхідно видалити. Ділянки поверхні стяжки (основи) з дуже низькою міцністю, мастиками, які містять бітум, слід видалити, а потім закрити сумішами Ceresit CN 83, які швидко тверднуть. Поверхня таких ділянок очищається від пилу, обробляється ґрунтовкою Ceresit CT 17 і вирівнюється зазначеними сумішами через 4 години після її нанесення.
Найбільшу проблему в основі становлять так звані «активні» тріщини. Як правило, вони характерні для стяжок, покладених на шар утеплювача, гідроізоляції або роздільний шар. У разі коли не можна їх повністю замінити, можливе відновлення з використанням мастик, які містять епоксидні смоли. Такий метод досить трудомісткий і дорогий. Він полягає в розшивці тріщин на глибину 15-20 мм, створенні надрізів в перпендикулярному напрямку до тріщини на таку ж глибину завдовжки не менше 150 мм і завширшки не менше 5 мм і на відстані 250 мм.

Потім тріщини і надрізи очищаються від пилу і заповнюються композицією Ceresit CD 32. Особливу увагу при цьому необхідно звернути на вологість основи: вона повинна бути не більше 2%. Перпендикулярні надрізи повинні посилюватися арматурою або дротом діаметром не менше 3 мм. До затвердіння композиції на її поверхню наноситься шар чистого прожареного піску, який в подальшому забезпечить більш високу адгезію прошарку і епоксидної поверхні.

«Неактивні» і незначні тріщини до 2 мм розшиваються, обробляються ґрунтовкою Ceresit CT 17. Через 4 години закладаються розчинною сумішшю з групи Ceresit CN. Таким чином, готується основа під укладку сумішей, які самі вирівнюються, і формується один з найважливіших елементів підлоги - прошарок, який забезпечує оптимальні умови для укладання та подальшої роботи покриття (рівну, гладку і міцну поверхню).

Остаточною технологічною операцією під укладання сумішей, які самі вирівнюються, є нанесення шару ґрунтовки на всю вирівняну поверхню. Вибір ґрунтовки залежить від міцності матеріалу основи, а також застосовуваних сумішей. Нанесення ґрунтовки проводиться за допомогою щіток або пензлів. Ґрунтовка після збовтування і перемішування виливається на основу і ретельно втирається в поверхню. Чим більша глибина просочування ґрунтовки в мінеральні основи, тим вищий ефект даного технологічного процесу.

Після висихання ґрунтовки необхідно перевірити водонепроникність ґрунту і суцільність шару. Для цього на заґрунтовану поверхню в різних місцях виливається невелика кількість води і візуально визначається її зміна. Якщо вода вбирається в основу, необхідно нанести другий шар ґрунтовки. Особливу увагу в даному випадку необхідно звернути на підготовку ангідритових основ.

Завершальною стадією перед нанесенням сумішей, які самі вирівнюються, є встановлення маяків. До цього етапу проводиться нівелювання поверхні, визначаються відхилення стяжки від горизонталі, і на основі отриманих даних на відстані 1,5-2 метри встановлюються маяки відповідної висоти.