Щоб було зручніше переглядати сайт, будь-ласка поверніть свій пристрій у горизонтальне положення.

Приємного користування :)
Гаряча лінія0-800-308-405
До переліку рекомендацій

Обираємо скелет фасаду

Система скріпленої теплоізоляції неможлива без армуючої сітки. Пропонуємо Вам поради щодо вибору якісної склосітки. Найголовніше — звертати увагу на розмір вічок і дотримуватися рекомендацій щодо перевірки якості матеріалу.

Основне призначення сітки — стримувати навантаження, які виникають в штукатурці або утеплюючому шарі. Сітка запобігає виникненню тріщин, оскільки має високу стійкість до розривів і розтягувань, викликаних різкими перепадами температури і вологості повітря. Вартість сітки в загальному кошторисі робіт рідко перевищує 3%, але вибір неякісного матеріалу здатний зіпсувати всю виконану роботу.

Види склосітки відрізняються щільністю і розміром вічка. Чим вища ймовірність механічного впливу, тим щільнішою повинна бути поверхня матеріалу. Тому для зовнішніх робіт використовують сітку з високою щільністю поверхні, для внутрішніх — з низькою. Штукатурною склосіткою з вічками 2×2 мм, 4×4 мм, щільністю 50-115 г/м2 зашпаровують тріщини на стелях, стінах перед шпатлюванням, фарбуванням, наклеюванням шпалер. Нею також зашпаровують місця стиків гіпсокартону, ДСП, ДВП та інших листових матеріалів. Для фасадних робіт вона не підходить. Тут використовуємо склосітку з вічками 5×5 мм, щільністю 115 — 165 г/м2, для створення шару утеплення. Цей міцний матеріал стійкий до кліматичного старіння і впливу мікроорганізмів. Сітка обов'язково повинна бути стійкою до лугів, інакше вона протягом року повністю розчиниться в гідрозахисному шарі. Штукатурною склосіткою з вічками від 8×8 мм, щільністю 180 г/м2 армують штукатурку цокольних поверхів для зовнішнього утеплення. Завдяки обробці лугостійкою сумішшю і підвищеній механічній міцності склосітка успішно застосовується для армування бетону, аеродромних покриттів та інших будівельних конструкцій.

Технологія роботи з армуючою сіткою

Сітку розташовують всередині гідрозахисної суміші. Для цього на вертикальну поверхню плит, нижню поверхню плит і частину фундаменту наносять шар гідрозахисної суміші завтовшки 1-2 мм. На нього вкладають склосітку, вдавлюючи її на глибину приблизно 5 мм. Всі кути, утворені плитами утеплювача, рекомендується зміцнити перфорованим куточком 25×25×0,5 мм, виробленим у заводських умовах. Потім полотна сітки, приклеєні до кожної зі стін, які утворюють кут, накладають на сусідню стіну так, щоб мінімум 10 см сітки перекривали профіль. Для приклеювання склосітки слід використовувати Ceresit CT 85, якщо утеплювачем в системі є ПП С-плита, або Ceresit CT 190, якщо утеплювач — мінеральна вата. Далі наноситься другий шар гідроізоляційної суміші завтовшки 1-1,5 мм.

На думку експертів, на український ринок часто потрапляє неякісна продукція. Найчастіше претензії пред'являють до сітки китайського виробництва. Її головні недоліки — нестійкість до лужних впливів і дуже низькі показники за розривними навантаженнями.

Поради щодо вибору сітки для армування:
  1. Вимагайте від постачальника сітки документальне підтвердження якості.
  2. Стандартне звичайне постачання сітки для системи зовнішньої теплоізоляції «мокрого» типу — рулони завширшки 1,1 м та завдовжки 55 м.
  3. Звертайте увагу на зовнішній вигляд рулонів: a. сітка згорнута в рулони щільно, ретельно упакована; b. сітка по ширині обрізана рівно та акуратно, краї не розкуйовджені; c. постачальники систем зазвичай фарбують сітку у свій фірмовий колір та наносять свій логотип;
  4. Розгорніть довільно обраний рулон. У постачальників неякісної сітки може не вистачати в рулоні від 3 до 5 погонних метрів.
  5. Розгорнувши сітку, спробуйте потягнути її у горизонтальному та вертикальному напрямках. Якщо сітка «пливе», переплетення ниток поганої якості. Пам'ятайте також, що значення поверхневої щільності прямо пов'язане з кількістю ниток у плетенні.
  6. Слабку міцність сітки на розтягнення легко перевірити на практиці — розгорніть рулон у вертикальному напрямку з риштувань. Якщо нижній край сітки відходить від вертикалі на декілька метрів, такий матеріал практично неможливо вдавити під час армування у середину базового шару, він здувається пухирями.
  7. Якщо є сумнів у стійкості сітки до лугів, знайдіть 5% розчин NaOH (у крайньому випадку зробіть звичайний мильний розчин). Занурте в нього шматочки сітки, краще з різних рулонів, на 2 — 3 дні. Після цього оцініть зовнішній вигляд та спробуйте розтягнути сітку. Неякісна сітка зазвичай втрачає колір та розлазиться.
Рекомендовано в даному випадку