Щоб було зручніше переглядати сайт, будь-ласка поверніть свій пристрій у горизонтальне положення.

Приємного користування :)
Гаряча лінія0-800-308-405
До переліку рекомендацій

Розфарбуємо будинок!

Силікатні фасадні фарби

Це міцні водостійкі паропроникні фарби. Вони складаються з рідкого калієвого скла, стійких до лугу мінеральних пігментів (наприклад, охри) і наповнювача (крейди). До складу сумішей, призначених для фарбування фасадів, входять такі пігменти: бордо, крон свинцю, оксид хрому (II), оксид хрому (III), умбра, блакить малярна та інші.


Силікатні фарби утворюють на поверхні фасадів міцні довговічні плівки. Це обумовлено тим, що рідке скло вступає в хімічну взаємодію як з матеріалом основи захисної конструкції (бетон цегла, цементно-піщана штукатурка), так і з мінеральним пігментом. Термін служби поверхонь, оброблених силікатними фарбами, досягає 20 років. Тривалість схоплювання плівки — 4-8 годин за відносної вологості повітря 60% і температури від +20 °С до +22 °С.


Головним недоліком таких фарб є їх висока жорсткість і відповідно, низька стійкість до тріщин. Ці властивості знижують термін служби поверхонь, оброблених фарбами даного виду.


Традиційно силікатні фарби готують безпосередньо на будівельному майданчику з двох компонентів: рідкого скла і сухої фарби (суміші пігментів і наповнювача). Спочатку рідке скло розводять водою до необхідної консистенції. Його щільність для першого фарбування повинна бути на 0,03-0,04 г/см2 меншою, ніж для другого. Потім в рідке скло поступово додають суху фарбу, перемішують у змішувачі, перетирають на фарботерці і проціджують у віброситі з 600 отв./см2.


Готова композиція може зберігатися не більше 3 діб, після чого вона втрачає свої властивості.


Під час приготування силікатної фарби для фасадів до її складу вводять гідрофобну добавку — ГКЖ-10 або ГКЖ-11. Традиційна технологія приготування і застосування силікатних фарб в умовах будівельного майданчика не виправдовує себе в сучасних умовах будівництва. Тому розроблені нові, готові до застосування силікатні фарби модифіковані полімером, що значно поліпшило їх технологічні та експлуатаційні характеристики. Ці фарби розфасовані в герметично закриті пластмасові відра. Такою, наприклад, є силікатна фарба Ceresit CT 54.


Ceresit CT 54

Це гідрофобна паропроникна фарба, призначена для фарбування бетонних, цегляних, оштукатурених основ, а також для раніше оброблених силікатними фарбами мінеральних основ будівельних конструкцій поверхонь, обклеєних спеціальними шпалерами або облицьованих неглазурованою керамікою.


Фарбу застосовують під час реконструкції фасадів історичних архітектурних пам'яток, створення систем скріпленої теплоізоляції будинків.


Можна використовувати для фарбування декоративних полімерних штукатурок і основ, оброблених шпаклівками Ceresit групи СТ. Не слід використовувати на гіпсових і полімерних основах без спеціальної підготовки.


Ceresit CT 54 відрізняють:
 • стійкість до атмосферних впливів
 • висока адгезія до мінеральних основ
 • відсутність розчинників у складі
 • бактерицидність
 • матовість
 • екологічна чистота
krasim dom.jpg

Силіконові фасадні фарби

Це суміш кремнію з органічними сполуками. Під час взаємодії з водою ці полімери створюють тонкі плівки, які перешкоджають проникненню вологи всередину. Силіконова фарба є суспензією, яка складається з силіконової або акрилової смоли в органічному розчиннику або воді, органічних і неорганічних пігментів, а також наповнювачів. Практика широкого застосування силіконових фарб довела ефективність даних композицій для обробки саме захисних конструкцій будинків (фасадів).


Покриття, оброблені силіконової фарбою, проявляють стійкість до морозів, води, світла, мають високий рівень водонепроникності, високу адгезію та еластичність, зручні у використанні. Такою, наприклад, є силіконова фарба Ceresit CT 48.


Ceresit CT 48

Це гідрофобна паропроникна фарба, призначена для покриття та захисту фасадів, бетонних конструкцій, інтер'єрів, а також мінеральних основ (бетон, цементно-вапняні і вапняні штукатурки), на які раніше не наносилися малярські покриття. Фарбою можна відновлювати декоративні властивості мінеральних штукатурок Ceresit CT 35, Ceresit CT 36 і Ceresit CT 137, а також акрилових штукатурок Ceresit CT 60, Ceresit CT 63 і Ceresit CT 64, які втратили свої властивості в процесі експлуатації.


krasim dom 2.jpg
Завдяки властивостям фарби волога з основи швидко випаровується, а вода з поверхні не може проникнути всередину. У фарбі Ceresit CT 48 використано особливу сполуку, завдяки якій при зволоженні на поверхні виникає ефект спіненої води і відповідний блиск.


Ceresit CT 48 можна особливо рекомендувати для використання на пам'ятках архітектури, до яких пред'являються підвищені вимоги щодо естетики та захисту від подальшого руйнування.


Фасади, пофарбовані силіконової фарбою Ceresit CT 48, можна мити з використанням машин під невисоким тиском. Сильне нагрівання фасаду, пофарбованого Ceresit CT 48, призводить до виникнення небезпечних напруг. Оскільки фарба темних кольорів особливо притягує сонячні промені, її слід використовувати на порівняно невеликих поверхнях, наприклад, на архітектурних елементах (пілястрах, нішах і т. д.).


Акрилові фасадні фарби

Основою таких фарб є синтетична смола у вигляді дисперсії, наповнювач, пігменти і різні домішки (загусники, консерванти, гідрофобізатори і т. д.).


Акрилові фарби стійкі до ультрафіолетового випромінювання та спеки, вони не жовтіють навіть за температури +90 ° С, що дозволяє використовувати їх для зовнішніх робіт.


Під час застосування акрилових фарб необхідно дотримуватися кількох загальних правил:
 • інструменти мити одразу після використання
 • випадкові бризки та підтьоки видаляти органічними розчинниками
 • не користуватися іржавими інструментами та посудом
 • на однорідних та великих поверхнях використовувати матеріали з однієї партії, вказаної на упаковці, а також воду з одного джерела. Це необхідно для збереження рівномірності кольору
 • не фарбувати фасад під дією прямих сонячних променів та під час дощу
 • свіжопофарбовані поверхні необхідно захищати від опадів до повного висихання
Серед матеріалів виробництва «Хенкель Баутехнік (Україна)» є дві акрилові фарби — Ceresit CT 42 та Ceresit CT 44.


Ceresit CT 42

Це готова до застосування акрилова фарба, призначена для фарбування поверхонь будівельних конструкцій всередині і ззовні на бетонних, цементних, цементно-вапняних і вапняних основах. Ceresit CT 42 застосовують для декоративного оформлення систем скріпленої теплоізоляції. Безумовною перевагою фарби є те, що покриття можна мити водою.


Кольорова палітра нараховує 160 кольорів.


Ceresit CT 42 відрізняють:

 • стійкість до впливу лугів
 • стійкість до стирання
 • екологічна чистота
krasim dom 3.jpg

Ceresit CT 44

Це готова до застосування акрилова фарба, призначена для фарбування поверхонь будівельних конструкцій всередині і ззовні на бетонних, цегляних, оштукатурених основах та поверхнях обклеєних шпалерами або облицьованими неглазурованою керамікою.


Ceresit CT 44 застосовують для облаштування систем скріпленої теплоізоляції будівель.


Ceresit CT 44 відрізняють:

 • стійкість до атмосферних опадів
 • паропроникність
 • гідрофобність
 • стійкість до стирання
 • екологічна чистота.
Технології оформлення фасадів полімерними водорозчинними фарбами Акрилові, силіконові й силікатні фарби належать до однієї групи — водорозчинних полімерних барвистих сумішей. Тому й технологія облаштування декоративних покриттів на основі цих фарб багато в чому схожа. Однак підготовка основ вимагає в кожному випадку особливих заходів.


Основу готують згідно БНіП 3.04-87 і ДБН В.2.6.022-2001. Вона має бути сухою, міцною і максимально рівною. Для цього перед застосуванням фарби поверхню очищають від пилу, напливів, плям різного походження та інших речовин, здатних знизити адгезію фарби до основи. Западини, поглиблення вирівнюють шпаклівкою Ceresit CT 29, в окремих випадках — Ceresit CT 225. Тріщини розчищають і обробляють сумішшю Ceresit CT 225 + 4% СС 83.


Недостатньо міцні основи попередньо ґрунтують матеріалом Ceresit CT 17 і витримують не менше 4 годин.


Вирівнювання поверхонь матеріалом Ceresit CT 29 виконують наступним чином. Суху суміш розводять чистою водою і перемішують низькооборотним дрилем до отримання однорідної маси без грудок. Розчинну суміш наносять шпателем (не іржавим!), тертком або напівтертком. Для отримання гладкої поверхні шпаклівку в момент початкового схоплення затирають пластмасовим тертком. Шліфувати не слід, оскільки шпаклівка містить мікроволокно. Декоративне покриття наносять через добу. Якщо основа для покриття повинна бути ідеально гладкою (наприклад, якщо барвистому покриттю не надають фактуру), поверхню повністю шпаклюють матеріалом Ceresit CT 225. Поверхню з великим водопоглинанням додатково зволожують 2-3 рази, а неміцні основи ґрунтують матеріалом Ceresit CT 17 і витримують не менше 4 годин.


Ceresit CT 225 розводять чистою водою і перемішують низькооборотним дрилем або електроміксером до отримання однорідної маси без грудок. Розчинну суміш витримують 5 хвилин, потім знову перемішують.


krasim dom 4.jpg


Ceresit CT 225 наносять за допомогою шпателя, тертка або напівтертка шаром необхідної товщини. Однак максимальна товщина шпаклювального шару за одне нанесення не повинна перевищувати 3 мм.


Якщо поверхню необхідно додатково шліфувати, це роблять не раніше, ніж через 24 години за нормальних умов (температура +20 °С, відносна вологість повітря — 60%). Шліфують вручну наждачним папером або шліфувальними машинками. Для великих обсягів робіт можна використовувати спеціальні установки. Через 72 години після шпаклювання можна починати фарбування поверхні фарбами на водній основі.


Технологія нанесення Ceresit CT 54

Вона досить проста, але повинна чітко виконуватися. Основа повинна бути сухою і чистою. Перед нанесенням покриття старі поверхні очищають від зайвих часток, розмивають тріщини, циклюють їх силікатною шпаклівкою (суміш рідкого скла та крейди) і обробляють силікатною ґрунтовкою (на 10 л рідкого скла 2 кг крейди). Вирівнювання поверхонь здійснюється за допомогою сумішей Ceresit груп СТ і СХ. Оштукатурені та бетонні поверхні можна фарбувати не раніше, ніж через 10 діб після нанесення ґрунтовок.


Фарбу ретельно перемішують і наносять на поверхню двічі за допомогою валика або розпилювача. Інструменти слід вимити відразу після нанесення фарби (згодом це зробити складніше). Час висихання залежить, насамперед, від температури навколишнього середовища і вологості повітря. За нормальних умов (температура +20 °С, відносна вологість повітря — 60%) фарба висихає за 4 години. Однак за більш низької температури і більшої вологості цей час, звичайно ж, збільшується. Пам'ятайте, що не слід працювати у сильну спеку або за мінусової температури.


Технологія нанесення Ceresit CT 48

Фарбу наносять на несучі рівні, сухі та чисті основи, такі як:
 • бетон (вік більше 28 діб)
 • тонкошарові мінеральні штукатурки (вік більше 3 діб)
 • традиційні штукатурки (вік більше 14 діб)
 • тонкошарові полімінеральні штукатурки (вік більше 7 діб)
 • тонкошарові акрилові штукатурки (вік більше 3 діб)
 • міцні малярні покриття з гарною адгезією до основи.
Малярні покриття на клейовій і вапняній основі необхідно повністю видалити (змити водою) вручну або за допомогою пневматичної миючої машини. Після розмивання основа повинна добре просохнути. Потім нерівні місця необхідно виправити за допомогою шпаклювальної композиції Ceresit CT 29. Після завершення робіт з підготовки основи можна починати безпосереднє фарбування. Для цього фарбу ретельно розмішують в ємності. Нанесення здійснюють щіткою, валиком або розбризкувачем. Як правило, поверхні забарвлюють двічі, стежачи за рівномірністю нанесення фарби. Між нанесенням кожного наступного шару необхідно робити технологічні перерви на 12 — 24 години, даючи фарбі просохнути. Під час роботи у фарбу, якщо необхідно, можна доливати воду (не більше 5%!) і ретельно перемішувати. Випадково розбризкану фарбу слід негайно змити водою.


krasim dom 5.jpg

Технологія нанесення Ceresit CT 42

Основу очищають від бруду, пилу, напливів, жирних плям та інших речовин, здатних знизити адгезію фарби. Всі нерівності і неміцні ділянки видаляють. Поверхню вирівнюють за допомогою матеріалів груп CN, СХ та СТ.


Фарбу наносять щіткою, попередньо ретельно перемішавши. Час висихання фарби за нормальних умов становить 4 години.


Якщо необхідно фарбу можна розводити водою (не більше 10%!). Суха фарба стійка до механічних впливів.


Фарба Ceresit CT 42 може знебарвити скляні, керамічні, дерев'яні, металеві та кам'яні покриття. Тому перед початком робіт їх слід прикрити, щоб захистити від випадкового потрапляння матеріалу.


Технологія нанесення Ceresit CT 44

Способи підготування поверхонь для нанесення даної фарби всередині і ззовні будинків дещо відрізняються. Тому слід дотримуватися нижченаведених рекомендацій.


У процесі виконання робіт ззовні будівлі

Бетон, цегла, цементно-піщані штукатурки (залишкова вологість — не більше 3%)

Поверхню слід відчистити від бруду, пилу та інших речовин, які знижують адгезію фарби до основи. Обробити ґрунтовкою Ceresit CT 17 «супер». Якщо необхідно поверхню слід вирівняти матеріалом Ceresit CT 29 і зашпаклювати за допомогою Ceresit CT 225.


Стара фарба

Її необхідно максимально видалити механічним способом, поверхню очистити і обробити матеріалом Ceresit CT 14.


Декоративні штукатурки

Полімерні штукатурки слід розмити і дати основі висохнути Поверхні, раніше оброблені полімерцементними штукатурками, слід очистити від бруду і кіптяви механічним способом, а потім обробити матеріалом Ceresit CT 17 «супер».


Старі цементно-піщані штукатурки

Поверхню очистити від міцного шару, заґрунтувати матеріалом Ceresit CT 17 «супер», вирівняти за допомогою Ceresit CT 29.


У процесі виконання робіт всередині приміщень

Гіпсові плити, штукатурки (залишкова вологість — не більше 1%)

Поверхню очистити від пилу, бруду і заґрунтувати матеріалом Ceresit CT 17 «супер».


Деревно-стружкові, деревно-волокнисті плити, фанера

Очистити і заґрунтувати за допомогою Ceresit CT 17 «супер».


Поверхні, оброблені водоемульсійними фарбами, які втратили зчеплення з основою

Видалити фарбу механічним способом, ретельно вимити, висушити і заґрунтувати матеріалом Ceresit CT 17 «супер».


Клейові фарби, вапняна і глиняна побілка, клей, папір та інші покриття, розчинні у воді

Видалити цілком, вимити, висушити і заґрунтувати за допомогою Ceresit CT 17 «супер».


Пористий бетон

Поверхню необхідно вирівняти сумішшю Ceresit CT 24. Фарбувати можна через 72 години.


Масляна фарба з гарною адгезією до основи

Очистити, обробити наждачним папером, заґрунтувати Ceresit CT 17 «супер».


Тріщини в мінеральних основах необхідно заповнити шпаклівкою Ceresit CT 99 або Ceresit CT 225 + 4% СС 83.
Перед застосуванням фарби Ceresit CT 44 її ретельно перемішують і наносять на поверхню пензлем або щіткою. Час висихання за нормальних умов становить 4 години, після чого фарба стійка до механічного впливу.
Рекомендовано в даному випадку