Щоб було зручніше переглядати сайт, будь-ласка поверніть свій пристрій у горизонтальне положення.

Приємного користування :)
Гаряча лінія0-800-308-405
До переліку рекомендацій

Гідрофобізація: щоб вода боялася!

Мовою цифр — гідрофобізація підвищує:

  • Морозостійкість в 3-5 разів.
  • корозійну стійкість в 1,5-2 рази.
  • термін міжремонтного періоду в 2-3 рази.

Чи обов'язкове нанесення гідрофобного захисту? На це питання експерти відповідають однією цифрою: матеріали, оброблені гідрофобною сумішшю, вбирають в 15-25 разів менше води, ніж матеріали без обробки. І неважливо, чим облицьований дім: цеглою, штучним каменем або штукатуркою. Рідина, яка незмінно скупчується на поверхнях, робить свою чорну роботу. Підсумок відомий: висоли, тріщини, відшарування, тотальне звогчення, через яке в приміщенні стає волого і холодно. Крім того, вода, проникаючи в пори облицювання, «витягує» на поверхню солі. Вони не тільки спотворюють фасад, але й руйнують сам камінь, створюючи «відстріли».

Як працює насичення

Зайвої рідини краще позбутися до настання морозів: під час замерзання вода збільшується в обсязі до 12% — таке навантаження не можуть витримати навіть найміцніші матеріали. Загальний принцип дії гідрофобізаторів зводиться до того, що після нанесення на поверхню хімічно-активні речовини просочення проникають в капілярно-пористу структуру і вступають з ними в реакцію. В результаті, всередині пор матеріалу утворюються герметики. Поверхня ущільнюється, запобігаючи проникненню не лише води, а й масла, жиру і залишаючи незмінною проникність повітря і пари. Попереднє застосування гідрофобізаторів знижує витрату декоративних матеріалів, покращує теплозахисні властивості матеріалів та їхню міцність.

Види гідрофобізації

За видом нанесення гідрофобізація може бути поверховою або об'ємною. У поверхневому способі суміш (Ceresit CT 11, Ceresit CT 10, Ceresit CT 12, Ceresit CT13 наноситься тільки на поверхню, а в об'ємному — роблять ін'єкції всередину конструкції через спеціально просвердлені отвори — шпури. Для об'ємної гідрофобізації використовується Ceresit CO 81. Якщо всі вищеназвані просочення закупорюють тріщини до 0,2 мм, то Ceresit CO 81 впорається з тріщинами до 0,5 мм. Домішок заливається всередину будівельних конструкцій під тиском. За рахунок цього допускається і нанесення у вологі основи. Цей засіб в основному застосовується, коли є ризик підсосу води через фундамент, але за функціями він швидше належить до гідроізоляційних матеріалів.

Як готувати основу

Перед нанесенням просочення слід подбати, щоб поверхня була сухою і міцною, без видимих руйнувань. Основу необхідно відчистити від речовин, які перешкоджають адгезії, таких як жир, масло, оліфа, мастика та інших. Слід видалити сліди зелених водоростей, моху і т.п. Неміцні, пухкі ділянки поверхні основи видалити механічним шляхом, потім закрити сумішами Ceresit, марка суміші підбирається в залежності від стану і призначення конструкції. Наносять гідрофобізатори за допомогою розпилювачів, пензлів і валиків за плюсових температур.

Огляд продуктів серії

Вибір гідрофобізатора залежить від розміру пор — насичення повинне просякнути матеріал на певну глибину.

Гідрофобізуюча рідина Ceresit CT 11: для цементу та штукатурок

Призначена для зовнішньої гідрофобізації сильно лужних свіжо укладених мінеральних основ. Це: бетонні поверхні, стіни з вапняних блоків, цементно-піщані і цементно-вапняні штукатурки та інші нещільні мінеральні структури.

Не рекомендується для захисту підлог і будівельних конструкцій від постійного впливу вологи під тиском.

Застосування:

Перед застосуванням Ceresit CT 11 збовтують, а потім наносять за допомогою м'якого пензля до повного її насичення. На основи зі слабким вбиранням другий шар наноситься через 1-2 години. Матеріал, який потрапив на поверхні і не підлягає гідрофобізації, слід видалити уайт-спіритом або спеціальним розчинником. Середня витрата: від 0,3 л/м2 до 0,7 л/м2.

Гідрофобізуюча рідина Ceresit CT 12: дощ повз фасади

Для захисту клінкерного та керамічного облицювання фасадів, природного каменю, декоративних штукатурок, черепиці та інших елементів оздоблення на мінеральній основі. Застосовується для зовнішніх робіт і дозволяє захистити фасади від проливних дощів і снігу. Не рекомендується для гідрофобізації підлог і захисту будівельних конструкцій від постійного впливу вологи під тиском. Сильно лужні основи (бетон, кладка з силікатної цегли, штукатурки) дозволяється обробляти не раніше ніж через шість місяців після їх укладання.

Застосування:

Як і Ceresit CT 11, просочування наноситься м'яким пензлем після збовтування. Через 6 місяців після гідрофобізації рідиною Ceresit CT 12 можливе нанесення на поверхню оздоблювальних матеріалів, попередньо заґрунтувати її сумішшю Ceresit CT 14. Витрата продукту: від 0,3 л/м2 до 0,7 л/м2

Універсальний гідрофобізатор Ceresit CT 13: захист поверхонь з сильними вбиральними властивостями

Підходить для поверхневої гідрофобізації вбираючих мінеральних основ, в т.ч. сильно лужних. Просочення перешкоджає забрудненню поверхні і є стійким до дії лугів і атмосферних опадів. Цей продукт підвищує теплоізоляційні властивості і захищає такі основи: бетон, цемент, силікатну цеглу, штукатурку та інші мінеральні основи. Не рекомендований для гідрофобізації підлог і захисту будівельних конструкцій від ґрунтових вод.

Застосування:

Після попереднього зашпарування тріщин і ґрунтовки рідина наноситься за допомогою валика або пензля до повного її насичення. Для досягнення кращої гідрофобізації рекомендується наносити два шари методом «вологий по вологому». Забарвлення фасаду по гідрофобізованій поверхні може проводитися не раніше ніж через 6 місяців. А повний ефект просочення настає після чотирьох тижнів з моменту нанесення. Витрата: від 0,2 л/м2 до 0,7 л/м2.

Гідрофобізатор Ceresit CT 10: антигрибковий

Силіконовий продукт призначений для поверхневої гідрофобізації швів між облицювальними плитками, самих плиток та інших будівельних елементів всередині і ззовні будівель. Перешкоджає утворенню бруду і грибків і використовується для надання гідрофобних властивостей затиркам в швах облицювань між плитками (знову зашпаровані шви обробляються не раніше ніж за 7 діб). А ось працюючи з фасадами, від Ceresit CT 10 краще відмовитися.

Застосування:

На суху основу наноситься просочення валиком або пензлем до повного насичення. Одного шару досить для надання поверхні водовідштовхувальних властивостей. Повний ефект просочення досягається через 14 діб. Витрата: від 0,15 л/м2 до 0,25 л/м2.

Коментарі спеціаліста

Юрій Носовський, консультант з розвитку продуктів компанії «Хенкель Баутехнік (Україна)», кандидат технічних наук:

Універсальним продуктом в представленій лінійці є Ceresit CT 13, оскільки він не створює блиску — може застосовуватися на фасадах і підходить практично для всіх мінеральних поверхонь: цегляної кладки, мінеральної штукатурки, шпаклівки, натурального і штучного каменю. Інші ґрунтовки, які відштовхують воду і створюють блиск, не рекомендуються для фасадів — вони можуть знижувати архітектурну та декоративну виразність оброблених поверхонь фасадів.

Зверніть увагу, що гідрофобізатори не наносяться на полімерні основи — фарби, лаки, полімерні шпаклівки. Через свою будову вони погано втримуються на органічній поверхні і, як результат, не можуть забезпечувати необхідного рівня захисту такої основи від води. Також не рекомендується наносити засоби представленої серії на мокру поверхню. По-перше, тому що відбувається розведення гідрофобізатора, а по-друге, погіршується його здатність проникати у пористу структуру мінеральної основи. Тільки суха основа забезпечить глибоке проникнення ґрунтовки в пори, що створить повний і тривалий захист від потрапляння вологи. Крім того, слід уникати нанесення ґрунтовки на основи з температурою вище +30 °С — висока температура основи призведе до швидкої полімеризації органічних складових ґрунтовки ще на поверхні основи і таким чином створить перешкоду для її проникнення в структуру мінерального матеріалу.

Щоб досягти максимального результату, використовуючи гідрофобізуючі ґрунтовки, слід дати ґрунтовці якомога глибше проникнути в суху і пористу мінеральну основу: цегла, штукатурка і кам'яна кладка т.д. Чим вища пористість, тим глибше проникне ґрунтовка і тим надійнішим буде захист від небажаного зволоження, яке в наших кліматичних умовах в осінньо-зимовий період є фактором довговічності фасадних будівельних матеріалів і конструкцій. Щоб просочена гідрофобною речовиною поверхня довше зберігала свою здатність відштовхувати воду, рекомендується наносити два шари засобу за технологією «мокрий по мокрому», яка полягає в нанесенні другого шару гідрофобізатора на вологий перший шар.

Якщо згаяти час, нанесення другого шару буде неможливим — через 10-15 хвилин починає «працювати» перший шар ґрунтовки, який буде відштовхувати наступні шари. Тривалість водовідштовхувального захисту залежить від механічних навантажень і умов, за яких експлуатують поверхню. Чим менший механічний вплив на оброблену поверхню (миття із застосуванням губок, щіток), тим довше зберігається водовідштовхувальний ефект. Саме тому поверхні, які експлуатуються на вулиці, можуть прослужити довше, ніж поверхні всередині квартири, де постійно доводиться протирати основи, та ще й із застосуванням миючих засобів. Якщо узагальнити, на фасаді захист буде служити до десяти років, а в квартирі, де постійно поверхні зазнають миття та чищення — до п'яти. Гідрофобізуючі ґрунтовки дозволяють збільшити термін служби будівельних матеріалів і конструкцій і тим самим — збільшити період між ремонтами в два-три рази. Ефект збереження декоративного та естетичного вигляду обробленої гідрофобізатором поверхні досягається за рахунок відштовхування води, яка насправді являє собою водний розчин бруду, пилу та інших забруднюючих речовин.