Щоб було зручніше переглядати сайт, будь-ласка поверніть свій пристрій у горизонтальне положення.

Приємного користування :)
Гаряча лінія0-800-308-405
До переліку новин

Кошторисні норми були узгоджені Міністерством регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України.

3 листопада 2014


Запропоновані компанією «Хенкель Баутехнік (Україна)» стандарти організації України ресурсних елементних кошторисних норм на виконання будівельних робіт із застосуванням матеріалів ТМ Ceresit були узгоджені Міністерством регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України.

В Україні вперше були затверджені і впроваджені на державному рівні пропозиції по стандартизації будівельних робіт, розроблені недержавною компанією. Підвищення стандартів галузі, проведення вітчизняних будівельних нормативів до європейських стандартів, засноване на практичному досвіді співпраці з клієнтами, підрядниками та державними органами, є пріоритетним напрямком діяльності компанії «Хенкель Баутехнік (Україна)».

В квітні 2014 року стандарти організації України ресурсних елементних кошторисних норм (СОУ РЕКН) поповнилися новими позиціями:

• СОУ Д.2.2-21685172-001:20014 (ізоляційні, оздоблювальні та інші роботи з використанням матеріалів TM Ceresit);

• СОУ Д.2.2-21685172-002:20014 (машини для влаштування бетонних підлог).

Результатом кропіткої роботи колективу розробників «Хенкель Баутехнік (Україна)» стали проекти стандартів, які забезпечать зручність розрахунків вартості будівельних робіт із застосуванням технологій і матеріалів ТМ Ceresit в кошторисних програмах АВК-5, АС-4, ІВК, «Будівельні технології – Кошторис» та ін. Наукова експертиза та Науково-технічна рада Міністерством регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України високо оцінили виконану компанією роботу і узгодили ці проекти для подальшого затвердження.

Нові СОУ детально описують облаштування тепло і гідроізоляції при різних стінових матеріалах фасадів самонесучих зовнішніх стін, покриттів підлоги, облаштування температурних швів та ін. Нормуються також витрати машинних і трудових ресурсів на одну машино-годину експлуатації машини для облаштування бетонних підлог.

Ідейним натхненником введення актуальних стандартів став доктор технічних наук Карапузов Євгеній Клементійович, технічний директор «Хенкель Баутехнік (Україна)», що передчасно пішов з життя в серпні 2013 року. Євген Клементійович зазначав, що прийняті ще у 1986 році нормативні документи не відображають сучасного стану ринку будівельних матеріалів. Відсутність галузевих норм на витрати матеріалів і трудовитрат постійно призводило до різнобою в оцінці використання та застосування матеріалів, і відповідно, до перевитрати фінансових ресурсів. Тому було прийнято рішення сформувати власні «Стандарти», які повинні відображати середньогалузевий рівень використання матеріалів і технологій ТМ Ceresit у всіх інвестиційних проектах будівництва, як державних, так і комерційних.

«Хенкель Баутехнік (Україна)» впевнена, що затверджені Міністерством регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України стандарти СОУ на «Ізоляційні, оздоблювальні та інші види робіт з використання матеріалів ТМ Ceresit», а також «Машини для влаштування бетонних підлог» покладуть край безконтрольному використанню і витраті матеріалів і трудовитрат, дозволять спростити і уніфікувати розрахунки витрат на матеріали і технології при застосуванні продукції ТМ Ceresit. Також значно спроститься порядок державного контролю у сфері ціноутворення в будівництві та проведення перевірок витрачання державних коштів на будівництво об'єктів.

Довідка про компанію «Хенкель Баутехнік (Україна)»:

Компанія є виробником будівельних сумішей ТМ Ceresit, шпалерних клеїв ТМ Metylan, побутових клеїв і будівельних сумішей ТМ «Момент». Асортимент продукції компанії налічує більше 500 найменувань. В Україні компанія «Хенкель Баутехнік (Україна)» розпочала свою роботу в 1998 році. В даний час на території нашої країни працюють п'ять заводів, завдяки продукції яких забезпечується системний підхід до різних будівельних і ремонтних робіт.

Додаткова інформація для ЗМІ:

Ольга Ступіна

+ 38 067 441 71 18

olga.stoupina@henkel.com

Аліна Мегидь, менеджер проекту

+38 067 465 27 95

alina.megyd@brandcom.com.ua