Щоб було зручніше переглядати сайт, будь-ласка поверніть свій пристрій у горизонтальне положення.

Приємного користування :)
Гаряча лінія0-800-308-405
До переліку новин

Кошторисні норми були узгоджені Міністерством регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України.

3 листопада 2014


Запропоновані компанією «Хенкель Баутехнік (Україна)» стандарти організації України ресурсних елементних кошторисних норм на виконання будівельних робіт із застосуванням матеріалів ТМ Ceresit і Tomsit були узгоджені Міністерством регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України.

В Україні вперше були затверджені і впроваджені на державному рівні пропозиції по стандартизації будівельних робіт, розроблені недержавною компанією. Підвищення стандартів галузі, проведення вітчизняних будівельних нормативів до європейських стандартів, засноване на практичному досвіді співпраці з клієнтами, підрядниками та державними органами, є пріоритетним напрямком діяльності компанії «Хенкель Баутехнік (Україна)».

В квітні 2014 року стандарти організації України ресурсних елементних кошторисних норм (СОУ РЕКН) поповнилися новими позиціями:

• СОУ Д.2.2-21685172-001:20014 (ізоляційні, оздоблювальні та інші роботи з використанням матеріалів TM Ceresit і Thomsit);

• СОУ Д.2.2-21685172-002:20014 (машини для влаштування бетонних підлог).

Результатом кропіткої роботи колективу розробників «Хенкель Баутехнік (Україна)» стали проекти стандартів, які забезпечать зручність розрахунків вартості будівельних робіт із застосуванням технологій і матеріалів ТМ Ceresit і Thomsit в кошторисних програмах АВК-5, АС-4, ІВК, «Будівельні технології – Кошторис» та ін. Наукова експертиза та Науково-технічна рада Міністерством регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України високо оцінили виконану компанією роботу і узгодили ці проекти для подальшого затвердження.

Нові СОУ детально описують облаштування тепло і гідроізоляції при різних стінових матеріалах фасадів самонесучих зовнішніх стін, покриттів підлоги, облаштування температурних швів та ін. Нормуються також витрати машинних і трудових ресурсів на одну машино-годину експлуатації машини для облаштування бетонних підлог.

Ідейним натхненником введення актуальних стандартів став доктор технічних наук Карапузов Євгеній Клементійович, технічний директор «Хенкель Баутехнік (Україна)», що передчасно пішов з життя в серпні 2013 року. Євген Клементійович зазначав, що прийняті ще у 1986 році нормативні документи не відображають сучасного стану ринку будівельних матеріалів. Відсутність галузевих норм на витрати матеріалів і трудовитрат постійно призводило до різнобою в оцінці використання та застосування матеріалів, і відповідно, до перевитрати фінансових ресурсів. Тому було прийнято рішення сформувати власні «Стандарти», які повинні відображати середньогалузевий рівень використання матеріалів і технологій ТМ Ceresit і Thomsit у всіх інвестиційних проектах будівництва, як державних, так і комерційних.

«Хенкель Баутехнік (Україна)» впевнена, що затверджені Міністерством регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України стандарти СОУ на «Ізоляційні, оздоблювальні та інші види робіт з використання матеріалів ТМ Ceresit і Thomsit», а також «Машини для влаштування бетонних підлог» покладуть край безконтрольному використанню і витраті матеріалів і трудовитрат, дозволять спростити і уніфікувати розрахунки витрат на матеріали і технології при застосуванні продукції ТМ Ceresit і Thomsit. Також значно спроститься порядок державного контролю у сфері ціноутворення в будівництві та проведення перевірок витрачання державних коштів на будівництво об'єктів.

Довідка про компанію «Хенкель Баутехнік (Україна)»:

Компанія є виробником будівельних сумішей ТМ Ceresit, шпалерних клеїв ТМ Metylan, побутових клеїв і будівельних сумішей ТМ «Момент». Асортимент продукції компанії налічує більше 500 найменувань. В Україні компанія «Хенкель Баутехнік (Україна)» розпочала свою роботу в 1998 році. В даний час на території нашої країни працюють п'ять заводів, завдяки продукції яких забезпечується системний підхід до різних будівельних і ремонтних робіт.

Додаткова інформація для ЗМІ:

Ольга Ступіна

+ 38 067 441 71 18

olga.stoupina@henkel.com

Аліна Мегидь, менеджер проекту

+38 067 465 27 95

alina.megyd@brandcom.com.ua