Щоб було зручніше переглядати сайт, будь-ласка поверніть свій пристрій у горизонтальне положення.

Приємного користування :)
Гаряча лінія0-800-308-405
До переліку новин

Європейські підходи до енергоефективності дозволять українцям заощаджувати до 50%

2 квітня 2015


27 березня у Києві під час виставки InterBuildExpo 2015 відбулася конференція «Світові тенденції проектування та будівництва енергоефективних будівель. Використання інноваційних матеріалів та технологій». У конференції взяли участь представники київської міської влади, керівники науково-дослідних установ та галузевих об'єднань, а також топ-менеджери провідних компаній – виробників та постачальників матеріалів, технологій та обладнання. Ключовим напрямком для обговорення стало впровадження європейських підходів до енергоефективності в будівництві.

Однією з найбільш актуальних тем у сфері будівництва та комунального господарства в Україні наразі є збільшення енергоефективності будівель на всіх етапах проектування, будівництва та реконструкції. У своїх доповідях досвідом застосування енергозберігаючих технологій поділилися представники компаній Stekloplast, Delta Projektconsult Ukraine, Хенкель Баутехнік (Україна) та інші.

«Україна – енергозалежна держава, і однією з основних причин цього є низький рівень енергоефективності. Одним із варіантів вирішення цієї проблеми є теплова модернізація, - зазначив Микола Пасько, керівник об'єктної дистрибуції компанії Хенкель Баутехнік (Україна), - Наразі Україна споживає для опалення більше газу, ніж декілька країн Європи разом. Але сучасні технології утеплення будинків допомагають зменшити витрати на опалення до 50%. В умовах нинішньої економічної кризи та подорожчання енергоносіїв з 1 квітня 2015 р., питання економії постає на порядку денному і для держави, і для окремих споживачів».

У своїй доповіді «На шляху до Європи: підходи до енергозберігаючих технологій та досвід європейських країн» Микола Пасько підкреслив, що відсутність у багатьох країнах світу центрального опалення стимулює до жорсткої економії та виховує почуття відповідальності населення за особисті витрати енергоносіїв. Так, температура в європейських домівках взимку не перевищує 16-20 ̊С.

«Для країн з центральним опаленням, серед яких і Україна, актуальним є саме зовнішнє утеплення будинків. Така інвестиція окупиться за 5-8 років, а за умови підвищення тарифів навіть швидше, – стверджує експерт, – Наразі серед наших завдань одне з найголовніших – це підвищення обізнаності населення про різні аспекти енергоефективності, впровадження проектів з кредитування, компенсації на термомодернізацію тощо».

В Україні 40% житлового фонду – багатоквартирні будинки, 75% з них потребують повної або часткової модернізації та значного підвищення енергетичної ефективності. Тому найбільш реалістичним сценарієм є комплексна термомодернізація будинків за ініціативою ОСББ (об'єднань власників багатоквартирних будинків. Саме таким шляхом пішла свого часу Польща, де завдяки зусиллям ОСББ у Варшаві протягом кількох років було знижено витрати мешканців на опалення в середньому на 45%.

Додамо, що у розвинених країнах держава стимулює населення до термомодернізації. Так, французи, які проводять теплоізоляцію, встановлюють енергозберігаюче обладнання - сонячні батареї, газові або електричні нагрівачі з підвищеною енерговіддачею, мають право вписати витрати у податкову декларацію та знизити прибутковий податок. У Німеччині домовласникам, які перейшли на екологічні види палива, держава за різними програмами компенсує до 15% витрат на придбання та установку нового обладнання. Україна стоїть лише на початку свого шляху до енергонезалежності, але спільними зусиллями влади, бізнесу та громадськості ми можемо досягти цієї мети.